Stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego dla badaczki z PW

Dr inż. Anna Sobiepanek z Wydziału Chemicznego PW otrzymała prestiżowe stypendium. W ten sposób badaczka została wyróżniona za swoje badania nad rakiem.

Anna Sobiepanek

Dr inż. Anna Sobiepanek podczas międzynarodowej konferencji XXVII Gliwice Scientific Meetings 2023, na której wręczono jej dyplom potwierdzający otrzymanie stypendium.

Więcej informacji o prowadzonych przez dr inż. Sobiepanek badaniach >>>

Fundatorem Stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Stypendium zostało ufundowane dla uhonorowania i upamiętnienia Profesora Mieczysława Chorążego (1925-2021), wielkiego człowieka i wybitnego polskiego badacza, który przez siedem dekad prowadził badania nad rakiem w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Celem stypendium jest nagrodzenie wyróżniających się młodych naukowców, pracujących w polskich placówkach naukowych i zachęcenie ich do dalszej pracy badawczej. Stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego jest przyznawane jednemu kandydatowi/kandydatce corocznie od roku 2021.