III konferencja sprawozdawcza IDUB

Na Politechnice Gdańskiej odbyła się dwudniowa konferencja sprawozdawcza uczelni wyróżnionych w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnie Badawcze”. Politechnikę Warszawską reprezentowała prof. Małgorzata Lewandowska - Kierownik Zespołu zarządzającego programem IDUB na PW.

Prof. Małgorzata Lewandowska podczas wystąpienia na konferencji

– PW oferuje szereg różnych programów wspierających aktywnych pracowników, zwłaszcza kadrę akademicką. Łącznie w latach 2020-2021 Politechnika zorganizowała m.in. 133 szkolenia, 22 staże dydaktyczne, których koszt przekroczył 3 mln zł – powiedziała prof. Małgorzata Lewandowska podczas wystąpienia na panelu "Wypracowanie skutecznych i efektywnych programów rozwoju dla pracowników".

Profesor podkreśliła, że uczelnia nie tylko oferuje różne kursy rozwoju osobistego i granty badawcze, ale także stale zbiera dane o przyczynach odejścia z PW oraz identyfikuje możliwe usprawnienia dla pracowników z zagranicy. Wszystko po to, aby Politechnika Warszawska była atrakcyjnym miejscem pracy.

Relacja wideo z konferencji: