Jak uczyć specjalistów od mechaniki? Nowocześnie!

W kształceniu przyszłych inżynierów trzeba wprowadzić zmiany. Tak właśnie dzieje się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW. Zespół pod kierunkiem prof. Jerzego Pokojskiego otrzymał na ten cel grant dydaktyczny z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Jego efektem jest uruchomienie nowej specjalności na studiach magisterskich z inżynierii mechanicznej – Zaawansowane metody projektowania i rozwoju produktu w inżynierii mechanicznej.

Zdjęcie przedstawiające dwóch mężczyzn.

Studenci nowej specjalności będą poznawać trzy warianty projektowania i rozwoju produktu: w małej i średniej firmie, u światowego poddostawcy podzespołów oraz u producenta rodzin produktów i podzespołów. Poznanie przykładów to jedno. Kluczowe będzie jednak wykorzystanie wiedzy w praktyce – przy pracy nad projektami.

– Zgodnie z naszą koncepcją, jedną z ważniejszych decyzji jest określenie obszaru tematycznego realizowanych projektów – wszystkie dalsze decyzje programowe właśnie z tego wynikają – zaznacza prof. Jerzy Pokojski.

Studenci będą się uczyć od specjalistów z Politechniki Warszawskiej i firm zewnętrznych. Partnerzy przemysłowi poprowadzą przedmioty i pomogą w realizacji prac dyplomowych. Wiedzą i doświadczeniami podzielą się eksperci z Faurecia Automotive Polska, ZAPROM, Robert Bosch oraz Oracle Polska.

Więcej informacji: pw.edu.pl