Nanokrystaliczne alluaudyty naszych fizyków pod lupą prof. Lindy Nazar

Dr hab. inż. Tomasz Pietrzak oraz mgr inż. Maciej Nowagiel wrócili z dwutygodniowej wizyty badawczej w grupie prof. Lindy Nazar na Uniwersytecie w Waterloo w Kanadzie. Celem było przygotowanie prototypowych baterii sodowych z wykorzystaniem zsyntezowanych przez grupę dr. Pietrzaka nanokrystalicznych materiałów katodowych o strukturze alluaudytu.

mgr inż. Maciej Nowagiel

Synteza wspominanych nanomateriałów katodowych była efektem dwuletniego projektu realizowanego pod kierunkiem dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka, który finansowany był ze środków programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza. W planach jest kontynuacja współpracy w zakresie pomiarów elektrochemicznych, syntezy nowych materiałów oraz badania przyczyn ich odmiennych właściwości.

Wyjazd mgr. inż. Macieja Nowagiela, naszego doktoranta, został sfinansowany w ramach programu Mobility PW.

Więcej informacji na stronie fizyka.pw.edu.pl.