Zarządzanie procesowe w Politechnice Warszawskiej - nagranie ze spotkania

Za nami kolejne uczelniane seminarium online. Tym razem uczestnicy spotkania mogli posłuchać o planach wprowadzenia zarządzania procesowego na PW, optymalizacji działalności uczelni, w tym likwidacji czynności zbędnych, powtarzalnych oraz o planach wdrożeniowych dotyczących systemu elektronicznego obiegu dokumentów.

Zdjęcie z uczelnianego seminarium online dot. zarządzania procesowego w Politechnice Warszawskiej.

– To, że znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie uczelni, w moim odczuciu wcale nie oznacza, że już jesteśmy taką wymarzoną uczelnią badawczą, a tym bardziej nie oznacza naszej doskonałości. Projekt Uczelnia Badawcza daje nam możliwość podjęcia pewnych starań, aby taką uczelnią badawczą się stać – rozpoczął seminarium prof. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju. - Politechnika Warszawska rozpoczęła już transformację. Realizacja naszych celów wymaga od nas wszystkich, od całej społeczności akademickiej ogromnego wysiłku i lepszej organizacji procesów administracyjnych oraz zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych, wspierających te procesy – podkreślił Prorektor.

Następnie prof. Agnieszka Bitkowska, przewodnicząca zespołu zarządzania procesowego i autorka książki "Zarządzanie procesowe we współczesnych organizacjach", wyjaśniła czym jest proces i zarządzanie procesowe.

Później dr Katarzyna Modrzejewska, członkini Zespołu Zarządzającego IDUB, w swojej prezentacji odniosła się do już podjętych oraz do zaplanowanych działań dotyczących usprawnienia funkcjonowania Politechniki Warszawskiej.

Nagranie wideo spotkania >>>

O pracach politechnicznego zespołu zarządzania procesowego >>>