Międzyuczelniany Obóz Studenckich Kół Naukowych DYCHÓW 2023

Na początku września odbyła się II edycja Międzyuczelnianego Obozu Studenckich Kół Naukowych DYCHÓW. Wyjazd został zorganizowany m.in. przez Studenckie Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej: IskIErka, Inżynierii Wodnej oraz Energetyków. Obóz był współfinansowany ze środków programu IDUB w ramach konkursu na dofinansowanie inicjatyw wspierających rozwój kół naukowych PW.

Zdjęcie przedstawia grupę osób.

Pomysł realizacji obozów naukowych dla studentów Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w elektrowni Dychów narodził się wiele lat temu, a po raz pierwszy udało się go zrealizować w zeszłym roku.

W tym roku w obozie uczestniczyło 36 osób, w tym 13 studentów i 6 opiekunów z PW.

Podczas wyjazdu studenci mieli okazję m.in. zapoznać się z obiektami Elektrowni Wodnej Dychów, przeprowadzić badania terenowe, w tym rozpoznanie procesów filtracji, związanych z oddziaływaniem kanału na wody podziemne. Obserwacje objęły chociażby szczegółową inspekcję wizualną i pomiary piezometryczne w piezometrach otwartych wchodzących w skład sieci monitoringu obiektów hydrotechnicznych elektrowni.