Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Nasi naukowcy wśród Innowatorów Mazowsza

W konkursie organizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego kapituła doceniła m.in. naukowców związanych z programem IDUB.

Laureaci Innowatora Mazowsza

Laureaci Innowatora Mazowsza; fot. Innowator Mazowsza/twitter.com/StruzikAdam

Wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny naukowiec” powędrowało do dr inż. Klaudii Żerańskiej z Wydziału Fizyki za pracę doktorską „Nowoczesne materiały nanowęglowe jako ekrany fal elektromagnetycznych”. Nagrodę dodatkową przyznała naszej badaczce również Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

— Najpopularniejszym rozwiązaniem problemu tzw. elektrosmogu nadal są materiały oparte na metalach. Ich główną wadą jest dość egoistyczna ochrona wyłącznie elementów, które zawierają się za ekranem. Promieniowanie elektromagnetyczne padające na ekran odbiciowy jest jedynie przekierowywane z dala od chronionego obszaru i jako takie pozostaje w obiegu, czyli problem elektrosmogu nie zmniejsza się, a jego efekty są jedynie przenoszone w inny obszar — mówi tegoroczna laureatka Innowatora Mazowsza.

Dr inż. Klaudia Żerańska jest laureatką konkursu „Najlepsi z najlepszych PW”.

Kolejne wyróżnienie otrzymał dr inż. Marcin Adamczyk z Wydziału Mechatroniki za pracę „Metoda kompensacji wpływu temperatury na odwzorowanie geometrii 3D z wykorzystaniem techniki oświetlenia strukturalnego”. 

Dr Adamczyk jest laureatem konkursu FOTECH-2.

Źródło: fizyka.pw.edu.pl, pw.edu.pl.