Case study: Wykorzystanie ciepła nieoczyszczonych ścieków komunalnych do ogrzewania i przygotowania c.w.u.

W najnowszym numerze czasopisma Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych „Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja” nasi naukowcy piszą o możliwości wykorzystania energii cieplnej ze ścieków do ogrzania wybranych uczelnianych budynków. Naukowcy realizują swój projekt w ramach konkursu STRATEG PW.

Zdjęcie przedstawia osobę piszącą na klawiaturze laptopa.

Opublikowany artykuł zawiera analizę możliwości wykorzystania ciepła nieoczyszczonych ścieków komunalnych jako dolnego źródła pomp ciepła dostarczających ciepło do ogrzewania i przygotowania c.w.u. na przykładzie obiektów PW zlokalizowanych na terenie Kampusu Głównego oraz zespołu domów studenckich zlokalizowanych w rejonie Pl. Narutowicza.

Podstawą analizy były wyniki pomiarów temperatury i natężenia przepływu ścieków w tym rejonie.

Więcej w artykule na stronie wydawnictwa >>>