Nagroda Naukowa im. Mieczysława Mąkoszy dla naukowca z PW

Dr hab. inż. Artur Kasprzak z Wydziału Chemicznego PW laureatem Nagrody Naukowej im. Mieczysława Mąkoszy. Na początku stycznia 2024 r. naukowiec wygłosi wykład okolicznościowy w Auli Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie.

Zdjęcie przedstawia dra hab. inż. Artur Kasprzak

Dr hab. inż. Artur Kasprzak

Badania dra Kasprzaka, dotyczące usuwania radioaktywnych soli cezu z roztworów wodnych, były realizowane ze środków Centrum Badawczego POB Technologie materiałowe programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, który realizowany jest na Politechnice Warszawskiej. Więcej informacji na temat badań >>>

Nagroda Naukowa im. Mieczysława Mąkoszy przyznawana jest za oryginalne, samodzielne prace badawcze w obszarze chemii organicznej, opublikowane przez młodych uczonych. W wyniku konkursu, spośród kandydatów spełniających regulaminowe warunki, zostaje wyłoniony laureat, który wykazuje się najlepszym, samodzielnym i w pełni udokumentowanym dorobkiem z zakresu chemii organicznej, ze szczególnym uwzględnieniem syntezy organicznej.