Przewodniczący Centrów Badawczych POB w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020

57 osób z Politechniki Warszawskiej, w tym 4 związane z realizacją programu IDUB na PW, znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Wśród najczęściej cytowanych osób znaleźli się: prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka (Przewodniczący POB BIB, Wydział Chemiczny), prof. dr hab. inż. Adam Kisiel (Przewodniczący POB HEP, Wydział Fizyki), prof. dr hab. inż. Tomasz R. Woliński (Przewodniczący POB Photonics, Wydział Fizyki) oraz prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska (Kierownik zespołu zarządzającego IDUB, Wydział Inżynierii Materiałowej).

World’s TOP 2% Scientists 2020 składa się z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy od początku kariery do 2020 r., w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego. W pierwszej z wymienionych Politechnika Warszawska może pochwalić się 49 pracownikami, w drugiej są to 34 osoby. W sumie to 57 nazwisk, ponieważ niektóre osoby pojawią się w obu zestawieniach.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier.

Źródło: pw.edu.pl