Ruszył drugi etap rozbudowy Sieci Obsługi Projektów

Powstają kolejne komórki Lokalnych Oddziałów Projektowych

Zdjęcie przedstawiające grupę osób.

W 2022 roku powstały dwie komórki: LOP Fizyka i LOP Południe, które świadczą usługi związane ze wsparciem administracyjnym dla pracowników czterech wydziałów PW: Fizyki (LOP Fizyka), Mechatroniki, Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Mechaniczny Technologiczny (LOP Południe).

W drugim etapie programu Sieci Obsługi Projektów powstanie 7 nowych komórek, obejmujących 14 politechnicznych jednostek.

Od lewej: prof. Małgorzata Lewandowska, prof. Andrzej Garbacz, dyrektor Małgorzata Woźniak

Od lewej: prof. Małgorzata Lewandowska, prof. Janusz Walo, dyrektor Małgorzata Woźniak

Dotychczas podpisano trzy porozumienia, które powołały do życia LOP SYNERGIĘ (Wydział: Geodezji i Kartografii; Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska; Architektury), LOP KONSTRUKTYWNY (Wydział Inżynierii Lądowej) oraz LOP Inżynieria Materiałowa (Wydział Inżynierii Materiałowej). Wkrótce zostaną podpisane kolejne porozumienia.

Na zdjęciu widać trzy osoby podpisujące dokumenty.

Podpisywanie porozumienia dot. LOP KONSTRUKTYWNY

Co to jest LOP?

Lokalny Oddział Projektowy (LOP) to miejsce bezpośredniego wsparcia dla liderów projektów, w tym pomoc we wszystkich obszarach pozamerytorycznych - budżetowania, analiz biznesowych, oceny ryzyka. LOP uzupełnia działania COP, aby wspomagać kierowników projektów i bardziej odciążyć ich w działaniach administracyjnych.

Program Sieci Obsługi Projektów realizowany jest z działań D06 i D30 programu IDUB PW.