Znamy wyniki Tech-Athonu 2023

Finał „Inżynierowie na rzecz społeczeństwa” Tech-Athon 2023 za nami. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić aż 5 zespołów.

Zdjęcie uczestników konkursu i jury.

Tech-Athon 2023 to wydarzenie, podczas którego zespoły, składające się z doktorantów Politechniki Warszawskiej oraz zaproszonych gości, opracowują koncepcje innowacyjnych rozwiązań technologicznych o potencjale wdrożeniowym, a następnie konsultują swoje pomysły z mentorami i prezentują w formie pitchingu przed konkursowym jury. W tej edycji zespoły prezentowały rozwiązania z zakresu inżynierii biomedycznej, technologii fotonicznych, cyberbezpieczeństwa i analizy danych oraz magazynowania i konwersji energii.

Jury konkursowe nagrodziło 5 zespołów. Ex aequo pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły: pd meds za Notos – rozwiązanie wykorzystujące proste narzędzia i grywalizację do pomocy w rehabilitacji oddechowej oraz QPI4MED za narzędzie wspierające leczenie nowotworów poprzez nieinwazyjne, szybkie i tanie monitorowanie spersonalizowanej terapii CAR-T – najbardziej zaawansowanej i najnowocześniejszej formy immunoterapii. Drużyny te otrzymały po 80 000 zł na badania rozwojowe swoich projektów.

Trzecie miejsce i 60 tys. złotych trafiły do zespołu Hydrogenius, który przygotował nowatorski system do syntezy e-paliwa.

Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia: PulseLayers za rozwiązanie umożliwiające skrócenie okresu rehabilitacji po złamaniu kończyny dzięki zastosowaniu drukowanych warstw elektrostymulacyjnych oraz 3D Hand za mioelektryczną protezę dłoni, która może „rosnąc” razem z dzieckiem. Zespoły te otrzymały po 30 tys. złotych.

Za organizację Tech-Athonu odpowiadali: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii PW, Centrum Innowacji PW, Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej oraz Centra Badawcze POB. Wydarzenie współfinansowane było ze środków programu IDUB.

Źródło informacji: pw.edu.pl, cezamat.eu