Odznaczenie państwowe dla przewodniczącego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych

Postanowieniem Prezydenta RP z  14 grudnia 2021 roku za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, prof. uczelni został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 4 października 2022 r. w Gmachu Głównym PW.

Prof. Krzysztof Szczypiorski podczas wręczenia odznaczenia

Krzysztof Szczypiorski jest profesorem Politechniki Warszawskiej. Kierownik i współtwórca Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in.: nowe metody obserwacji zjawisk w szczególności w sieciach teleinformatycznych, w medycynie i na giełdzie, a także nowe algorytmy w cyberbezpieczeństwie (w zakresie steganografii i steganalizy sieciowej, wykrywania anomalii oraz zarządzania nadużyciami) oraz badanie cyberprzestępczości za pomocą cyfrowej kryminalistyki.