Dr inż. Piotr Pałka z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW wraz z międzywydziałowym zespołem opracowuje koncepcję inteligentnego kampusu PW. Naukowcy m.in. dokonują analizy ilościowej i jakościowej nagrań z monitoringu oraz planują instalację tzw. inteligentnych latarni wyposażonych nie tylko w kamery, ale także wiele innych sensorów. Obecnie zespół analizuje odpowiedzi, których udzielili uczestnicy geoankiety i interaktywnej gry Campus Changer. W badaniach wzięło udział ponad 700 osób – zarówno pracowników PW, jak i studentów oraz gości uczelni.
Trwa realizacja wybranych w drodze konkursu scenariuszy na krótkie filmowe materiały popularnonaukowe.
Studenci z Koła Naukowego WUT Racing zaprojektowali i zbudowali pierwszy w swojej historii bolid o napędzie hybrydowym! Projekt realizowany był m.in. z grantu rektorskiego, finansowanego z programu IDUB.
W dobie starzejącego się społeczeństwa i rosnącej liczby osób żyjących z demencją, potrzeba tworzenia przestrzeni publicznych przyjaznych tej grupie społecznej staje się palącym wyzwaniem. Odpowiedzią na tę potrzebę jest projekt, realizowany przez Politechnikę Warszawską we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i partnerami społecznymi.
Czy rośliny mogą ostrzegać przed chorobą, zanim pojawią się objawy? Dzięki badaniom zespołu dr inż. Małgorzaty Wesoły z Politechniki Warszawskiej analiza zapachów roślin i gleby może zrewolucjonizować diagnostykę w rolnictwie. Poznaj fascynujący świat wolatilomiki i jej zastosowania w ochronie plonów.
W ramach programu Mobility PW, finansowane były m.in. staże i wizyty studyjne, wyjazdy związane z nauką obsługi unikatowej aparatury badawczej i wyjazdy związane z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej.