Spotkanie rektorów konsorcjum ENHANCE

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym spotkaniu Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE w projekcie „Uniwersytety europejskie”, który jest w ścisłym związku z planem realizacji projektu IDUB. Spotkanie odbyło się 11 stycznia 2021 r.

Logo ENHANCE

ENHANCE

W spotkaniu uczestniczyli rektorzy wszystkich uczelni konsorcjum ENHANCE: Stefan Bengtsson (Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu), Anne Borg (Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim), Ute Habel (Politechnika w Akwizgranie), Francisco Mora Más (Politechnika w Walencji), Ferruccio Resta (Politechnika w Mediolanie), Christian Thomsen i Angela Ittel (Politechnika w Berlinie), a także przewodniczący Forum Studentów: Marco Guerini  (Politechnika w Mediolanie) i Gabriela Maciejewska (Politechnika Warszawska).

Rektorzy wybrali Anne Borg, Rektor Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim na przewodniczącą i Christiana Thomsena, Rektora Politechniki w Berlinie, na wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE. Radę Dyrektorów tworzą rektorzy lub reprezentujący ich prorektorzy 7 uczelni partnerskich konsorcjum oraz 2 przedstawicieli studentów. Została przyjęta Karta Zasad i Procedur Zarządczych konsorcjum ENHANCE. Przedstawiono aktualny stan prac w 7 pakietach zadań  i pierwsze rezultaty tych prac.

W trakcie dyskusji omówiono tematykę konferencji, która oficjalnie zainauguruje działania konsorcjum ENHANCE. Będzie ona dotyczyła wyzwań dla uczelni po pandemii COVID-19. Konferencja odbędzie się w marcu 2021 r.

Źródło: pw.edu.pl