Za nami pierwsze seminaria online

We wrześniu odbyły się dwa spotkania online, podczas których ich uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością czterech z siedmiu Centrów Badawczych Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB).

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”

Pierwszego dnia prof. Cezary Zieliński opowiedział o celach i planach na przyszłość Centrum Badawczego POB Sztuczna inteligencja i robotyka. Następnie, prof. Mariusz Malinowski zaprezentował działalność POB Konwersja i magazynowanie energii.

Drugiego dnia uczestnicy seminarium online mogli wysłuchać prezentacji prof. Adama Kisiela (POB Fizyka wysokich energii i technika eksperymentu), prof. Krzysztof Szczypiorskiego (POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych) oraz prof. Roberta Olszewskiego, którego projekt znalazł się na liście rekomendowanych wniosków do finansowania w konkursie CyberiADa-1 ("MARS - Opracowanie koncepcji i prototypu systemu symulacji procesu terratransformacji Marsa").

Relacje wideo ze spotkań:

Microsoft Stream: